درب اتوماتیک کشویی


در مورد درب اتوماتیک:

تمامی سازندگان درب اتوماتیک باید استانداردهای ایمنی را در ساخت درب ها رعایت کنند، اما وقتی بحث ایمنی به میان می آید مهمتر از سازنده درب، نصب کننده آن می باشد. طراحی اولیه ورودی، نصب صحیح درب و همچنین به کار بردن تجهیزات ایمنی مطمئن، مهمترین فاکتور برای ایمنی درب میباشد پس در زمانی که به دنبال درب اتوماتیک مناسب برای فروشگاه یا ساختمان خود میباشید به دنبال شرکتی باشید که خدمات پس از فروش مطمئن ارائه میدهد.برقراری یک ارتباط درازمدت بین فروشنده و خریدار برای نصب و نگهداری درب اتوماتیک بسیار با اهمیت می باشد. این رابطه نه فقط برای نصب اولیه درب، بلکه برای ماهها و سالهای آینده بسیار ضروری می باشد درب اتوماتیک یک ورودی امن و راحت را برای تمامی مراجعه کنندگان میسر میسازد، همچنین این درب ها اعم از کشویی، گردان، لولایی و…. افراد مسن و ناتوان جسمی را قادر می سازد به راحتی وارد محیط فروشگاه شوند و مانند دیگر مشتریان از تجربه خرید خود لذت ببرند و صاحب فروشگاه را قادر میسازد ترافیک ورودی و خروجی مشتریان را کنترل نماید.تمامی  درب اتوماتیک  باید مطابق درخواست مشتری دارای سرعت باز و بسته شدن مناسب، منطقه دید مناسب سنسور و برچسب فروشنده بر روی درب باشند و بهترین راه برای اطمینان از کارکرد مداوم و صحیح دستگاه، نگهداری و سرویس منظم آن است. شرکت های بزرگ درب اتوماتیک معمولا گارانتی و خدمات پس از فروش در کنار محصولات خود را ارائه میدهند. همچنین یک سرویس منظم (حداقل ۲ بار در سال) باعث افزایش طول عمر سیستم میشود.


 

 

درب اتوماتیک و اجزای آن :

سیستم باز کننده این  درب اتوماتیک  از اجزای متعددی تشکیل شده اند:

ریل — چشم های الکترونیکی — موتورگیربکس – تسمه — کنترلر

 

اجزای دیگر

تسمه به صورت رفت و برگشتی کار می کند و یک لنگه از دربها به خط پایینی تسمه متصل می شود و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه در نتیجه وقتی موتور به یک جهت می چرخد، دو لنگه درب از هم فاصله می گیرند و وقتی موتور به جهت دیگر می چرخد دو لنگه درب به سمت هم می آیند.
– در ساخت  درب اتوماتیک پیشرفته ترین و معروف ترین موتورهای روز دنیا استفاده شده است.

درب اتوماتیک  قابلیت تعویض مقطع ریل را به راحتی برای تمامی مصرف کنندگانش فراهم می آورد.

درب اتوماتیک  قابلیت عیب یابی میکرو پروسسوری اتوماتیک را دارا می باشد. این ویژگی درب ها نه تنها باعث کاهش اتلاف وقت می گردد، همچنین باعث افزایش سرعت ارائه خدمات به مشتریان نیز می گردد.

– کلیه  درب های اتوماتیک  دارای سنسورهای ایمنی می باشند.

– قابلیت  نصب چشم هوشمند جهت تشخیص حرکت افراد در امتداد   درب اتوماتیک  از دیگر ویژگی های اصلی و مهم این درب ها به شمار می رود.


موارد استفاده  درب اتوماتیک  در اماکن عمومی و خصوصی :


– هتل ها
– بانک ها
– فرودگاه ها
– بیمارستان ها
– مراکز عمومی و اداره جات
– اماکن تفریحی و ورزشی
– اماکن دولتی
– فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها
– ایستگاه قطار شهری و مترو

درب برقی یا اتوماتیک کشویی (Sliding)

یکی از پر کاربرد ترین و ساده ترین دربها این درب یعنی درب اتوماتیک کشویی میباشد  که به خاطر مدل حرکت در راستای خط و اشغال کردن حداقل فضای ممکن در مکان های عمومی و مکان های فروش اجناس بسیار استفاده میشود. پرکاربرد ترین مدل و نوع این دربها که مورد استفاده زیادی قرار میگیرد  به صورت دولنگه ثابت و دولنگه متحرک ساخته میشود  ولی بسته به نیاز مشتری میتوان آنرا در طرح های  یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک(تک لنگه)، دو لنگه متحرک  بدون لنگه تولید نمود. دو نمونه آخر برای دربهایی است که عموما بر روی دیوار نصب میشوند و در آنجا به کار میروند.
با این سیستم ساخت ورودی هایی  تا عرض ۱٫۹ متر با ارتفاع ۲٫۶ متر ممکن میشود . شیشه ای که در این مدل کاربرد دارد از نوع سکوریت و ۱۱ میلی متر است  ولی با توجه به درخواست مصرف کننده میتوان آنها را در انواع دو جداره و قطر ۱۹ میلی متر هم تولید کرد و به مصرف رساند  . آنها میتوانند دربهای خود را در شرایط  اتوماتیک، همیشه باز، همیشه بسته، تقریبا  باز(زمستانی)، رفت و آمد  ممنوع سفارش دهند . همچنین میتوانند  سیستمهای کنترل رفت و آمد  و کنترل از راه دور  و برنامه های دارای تایم  تردد را بر روی این دربها نیز نصب کنند.
برای امنیت بیشترین عابرین و جلوگیزی از برخورد آنها با در  سیستم سنسورهای ایمنی در حالت خطی لا به لای دربها و مراکز فرمان هوشمند با قابلیت ضد برخورد برای آنها تعبیه شده است.

 

درب اتوماتیک,درب سکشنال,کرکره برقی,در اتوماتیک