درب صنعتی

درب صنعتی در واقع از زیر مجموعه های درب صنعتی میباشد که در حال حاضر توانسته جایگاه خوبی در این عرصه کسب نماید.

درب های قدیمی مشکلات بسیاری را برای مکان های صنعتی ایجاد میکرد و همواره افراد به دنبال راهی برای خلاصی از این مشکلات هنگام رفت و آمد ماشین های صنعتی بوده اند.

درب صنعتی با ورود خود در این عرصه توانست به خوبی جایگزین درب های قدیمی شود.

مزیت مهم طول عمر بالای این درب باعث شده تا مورد استقبال بسیاری از افراد قرار بگیرد.

این میزان عمر درب صنعتی به دلیل ساختار ویژه این درب است.استفاده از اجزای مناسب برای درب صنعتی رضایت مندی مشتریان را به همراه داشته است.

درب صنعتی صنعتی را میتوان به دو صورت مورد استفاده قرار داد.این درب ها را میتوان به صورت عمودی باز نمود و هم میتوان به صورت زیر سقفی مورد استفاده قرار داد.هنگام پیاده سازی درب سکشنال صنعتی با توجه به درخواست مشتری مشخص میشود که کدام صورت از عملکرد باز کردن درب مورد استفاده است.

درب سکشنال صنعتی دارای مزیت های دیگری نیز میباشد.در درب سکشنال میتوان محدوده ای را برای ایجاد دربی برای رفت و امد افراد قرار داد.

این درب دارای کنترل از راه دور و یک چیپ هوشمند نیز میباشد.

بدون شک درب سکشنال صنعتی از سرعت خوبی هنگام باز و بسته شدن برخوردار است.این مزیت به دلیل داشتن موتوری قدرتمند در درب سکشنال است.

در اینجا لازم است بگوییم که درب سکشنال صنعتی از مقاوت بالایی نیز برخوردار است.

باتوجه به موارد ذکر شده، درب سکشنال یکی از بهترین درب های اتوماتیک میباشد که میتوان در مکان های صنعتی بیشترین بهره را از آن برد.

 

درب صنعتی

درب صنعتی اصطلاحیست که معمولا برای درب های بزرگتر از اندازه متعارف اماکنی نظیر کارخانجات ، انبار ها ، سوله ها و سایر نقاط پر تردد اتلاق می گردد . با توجه به ویژگی مکان های فوق ، وجود دربی انعطاف پذیر ، مقاوم در برابر ضربه ، رطوبت و حرارت ، حرکت ، سبک و کم مصرف ( در صورتی که با برق کار کند ) امریست حیاتی . در تعریفی دیگر ، هر دربی که به کمک نیروی الکتریسیته باز و بسته شود ، درب صنعتی گفته می شود .  در یکی از تقسیم بندی های رایج ، درب صنعتی به زیر شاخه های درب صنعتی کرکره ای یا « رول آپ » ، سکشنال و ریلی تقسیم می شود . درب صنعتی کرکره ای به دسته ای از درب ها گفته می شود که در آن ، کرکره به کمک موتوری که در بالای درب تعبیه می شود باز و بسته می گردد . تیغه های گالوانیزه اصلی ترین عضو تشکیل دهنده این نوع درب صنعتی می باشد ولی با این حال ابعاد این تیغه ها به تناسب فضای مورد محافظت ، ساختار جغرافیایی و سلیقه کاربر تعیین می گردد . سر و صدای کم ، مقاومت زیاد و انعطاف پذیری زیاد از دیگر ویژگی های درب رول آپ می باشد که به دلیل اطلاعات داده شده در باب کرکره ها در مقالات دیگر ، از توضیح اضافه تر در این مورد می پرهیزیم . درب صنعتی سکشنال نیز دسته بعدی درب های مورد بحث می باشد . این درب ها معمولا به صورت ۱ تکه باز و بسته می شوند ؛ حرکت درب صنعتی سکشنال که به ۳ صورت ۹۰ درجه ، زاویه و عمودی می باشد ، سبب می شود تا لنگه در به صورت یکجا جابجا شده که این عمل سرعت بالای دسترسی به داخل یا خارج محوطه را محیا می کند . وسایل مورد نیاز برای ساخت درب سکشنال همانند کرکره ها می باشد ، با این تفاوت که عرض و ضخامت تیغه های سکشنال از نمونه کرکره ای آن بیشتر می باشد . ناگفته نماند که از دیگر مزایای استفاده از درب صنعتی سکشنال ، امکان تعبیه درب نفر رو و نور گیر ( بواسطه ۱ تکه بودن آن ) می باشد . در ادامه ، شاید بتوان درب صنعتی ریلی را مناسبترین درب برای تعبیه در سوله ها ، انبار های بزرگ ، کارخانجات و آشیانه های فرودگاه دانست . این نوع درب ، امکان ساخت در متراژ های طولانی را دارد و این عامل در کنار سرعت بالای حرکت و مقاومت بالای آن ( نسبت به مدل های فوق ) سبب شده است تا به گزینه اول صاحبان مشاغل فوق برای محافظت از دارایی هایشان تبدیل گردد . عامل تعیین کننده قدرت و سرعت درب صنعتی ریلی جک آن می باشد ؛ به عنوان مثال جکی که  مناسب درب های ریلی به جرم ۱۵۰۰ کیلو هستند و می توانند تعداد ۵۰ مرتبه در ساعت باز و بسته شوند ( حدودا ۷۰ ثانیه برای کسب آمادگی  به منظور  باز و بسته شدن بعدی )  مناسب دربی با وزن بیشتر و یا تردد بیشتر نمی باشند . از دیگر تعلقات این درب ها نیز می توان به ریموت ، عایق های حفاظتی ( ضربه و سایر عوامل محیطی ) ، چشمی ، چراغ خطر و … اشاره کرد .

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. درب صنعتی

درب اتوماتیک,درب سکشنال,کرکره برقی,در اتوماتیک