زیر شاخه های درب اتوماتیک

زیر شاخه های  درب اتوماتیک

در مقاله های قبل به توضیح کلیات درب های اتوماتیک و معرفی انواع آن پرداخته شد . در مقاله پیش رو قصد داریم تا به معرفی یکی از پرکاربردترین زیر شاخه های  درب اتوماتیک بپردازیم .

درب های اتوماتیک شیشه ای به عنوان یکی از اصلی ترین نمونه های درب اتوماتیک ، در اماکنی کاربرد دارند که علاوه بر اهمیت حفظ ظاهر ، درگاه تردد های زیاد هم می باشند . این نوع درب ها که همه ما روزانه با تعداد زیادی از آن ها برخورد داریم ، با مکانیزم چشمی های حساس به نور و حرکت و سایر سنسور ها ، با کمک موتور های الکترونیکی حرکت کرده و در اماکنی نظیر فروشگاه ها ، مراکز خرید ، ادارات دولتی ، بیمارستان ها و … یافت می شوند . از مهمترین زیر مجموعه های درب اتوماتیک شیشه ای می توان به درب اتوماتیک شیشه ای کشویی ، منحنی ، گردان ، مثلثی ، تاشو و بازویی (سوینگ یا لولایی) اشاره کرد .

در معرفی بیشتر انواع درب های اتوماتیک فوق الذکر ، می توان گفت درب شیشه ای کشویی یا اسلایدینگ ، یکی از رایج ترین و محبوب ترین انواع درب های اتوماتیک شیشه ای است که در انواع ۴ لت (۲قسمت متحرک و ۲ قسمت ثابت ) و ۲ لت ( ۱ قسمت ثابت و ۱ قسمت متحرک یا ۲ قسمت متحرک ) ساخته می شوند . درب های شیشه ای منحنی یا کرو ، دسته ای از درب های اتوماتیک می باشند که در حالات مقعر و محدب قابل ساخت می باشند . این نوع درب اتوماتیک ، نوعی درب اسلاید با ریل و مسیر حرکتی نیم دایره ای می باشد . از مهمترین محاسن این درب اتوماتیک می توان به ظرفیت بالاتر تردد در آستانه آن ، ظاهر بسیار شکیل و مجلل و قابلیت نور گیری زیاد ( به دلیل داشتن سقف شیشه ای ) اشاره کرد .

درب اتوماتیک مثلثی  یا ساید نیز مانند ۲ گروه فوق می باشد ، با این تفاوت که محل قرارگیری و استفاده از آن زوایا و نقاط گوشه ای می باشد .

در ادامه معرفی درب های اتوماتیک ،به درب های گردان یا ریوولوینگ می رسیم که نوعی از درب های منحنی می باشند ، با این تفاوت که به جای شیشه ای نیم دایره ، از شیشه ای کامل تشکیل شده اند و ۳ قسمت متحرک دارند و این قسمت های متحرک ، با استفاده از چشمی های حساس ، همواره در حال حرکتند .

درب  اتوبوس های قدیمی ، ملموس ترین مثال برای درب های تاشو یا فولدینگ می باشد ، این نوع درب اتوماتیک که از ۴ لت متحرک تشکیل شده است ، مناسب برای اماکنیست که دارای عرض کمی بوده و نیاز به استفاده کامل از همان عرض را نیز دارند و امکان تعبیه درب ، درون دیوار وجود ندارد . این نوع درب اتوماتیک برای بیمارستان ها ، رستوران ها و انبار های بزرگ دارای لیفتراک مناسب می باشد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *