فریم آلومینیوم با روکش رنگ ، انــــواع فریـــــم :

  1. فریم آلومینیوم

  2. فریم آلومینیوم با روکش استیل

  3. فریم مدل اس(S)

فریم آلومینیومی

این مدل از فریم ها که از آلومینیوم ساخته شده  در رنگ های مختلف موجود میباشد. گستره رنگ ها در این نوع فریم ها به ۶ گروه و انواع آن به دو مدل الکترو استاتیک و آنادایز تقسیم می شوند:

  • فریم آلومینیوم الکترو استاتیک:

انتخاب این نوع پوشش به خاطر رنگ های مختلفی که شامل میشود و همچنین جنس رنگ پودری به کار رفته در آن استفاده بسیار بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد و از همه معمول تر است.

به خاطر رنگهای جامدی که در ساختار این نوع رنگ ها به کار رفته به آنها خاصیت بار گرفتن را میدهد.  به اضافه پیگمنتها و مواد دیگری که تمامی موارد در پروسه  تولید بعد از مخلوط  شدن اکسترود شده و خورد میشود ، در آخر  نیز به شکل پودر میکرونیزه به قطر ۶۰ تا ۱۱۰ میکرون است .

درمرحله رنگ کردن، رنگهایی به صورت پودر ابتدا پودر میکرونیزه را درون محفظه  مخصوص پاشیدن ریخته و این پودر به خاطو ولتاژ زیاد  باردار شده (بارمثبت) و بعد از رد شدن  از لوله گان با کمک فشار باد اسپری میشود می شود و قطعه که حاوی بار منفی (اتصال ارث) می باشد بار مخالف را به خود جذب میکند ، پودر به صورت همه جانبه  تمام سطح زا  با هر شکلی که میخواهید در بر میگیرد و هیچ بیرنگی یا کچلی بر روی آن دیده نمیشود ، بعد از اسپری رنگ  در کوره در دمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد و در طی مدت ۱۵ دقیقه پخته میشود.

رنگها البته از نوع استاندارد آن توانایی عمر نزدیک به ۲۶ سال را دارد و به خاطر  تنوع برای برگزیدن رنگ ها ، در ها برای تناسب با محیط  کاربرد زیادی  در صنعت درب های  اتوماتیک را در محدوده فریمها  خواهد داشت.

  • فریم آلومینیوم آنادایز:

کلا  آلیاژهای آلومینیوم با مقاومت بالا  از نظر پوسیدگی از نظر مقاومت بسیار نا پایدار است. این بحث علی الخصوص برای  آلیاژهایی که شامل روی و مس است . از طرف دیگر مقاومت به خوردگی آلومینیوم خالص بسیار زیاد است. برای افزایش مقاومت خوردگی و مقاومت در برابر آن پوشش های آلومینیومی را برای آنها در نظر میگیرند. در این مرحله یک پوشش از جنس آلومینیوم خاص بر روی آن میزنند تا نتیجه خواسته شده حاصل شود. این کار برای کارهای  ورقه‌ای بسیار کاربرد دارد. 

بر روی سطح الومینیومی که به تازگی برش داده شده بخاطر پوسیده و خورده نشدن یک لایه آلومنیوم اکسید بلافاصله به آن اضافه میکنند.. این لایه چسپناک و نازک است.. اما آنرا آندایزه میکنند.یعنی تا چندین برابر ضخامت آنرا زیاد میککند.. در نهایت لایه ای که از آلومینیوم اکسید بر روی آن درست میشود لایه ای است با ضخامت ۲۶ میکرون که قطور است و در برابر پوسیدگی مقاوم است . آندایزه یک حرکت  الکتریکی است که نوع های متفاوت  آن از نظر محلولی که فلز در آن مورد عمل قرار می‌گیرد و قطر  لایه اکسیدی به وجود آمده، متفاوت است. علاوه بر قطور کردن لایه برای تزیینات هم از روش آندایزه کردن استفاده میشود . اگر بعد از انجام اینکار  آنرا به رنگهای مختلف آغشته کنند چیزی که بدست می آید اکسید سطحی نام دارد.

 

فریم آلومینیوم با روکش استیل

استیل یکی از فلزاتی که همیشه در راس توجهات قرار داشته و بسیار محبوب می باشد.می توان گفت این را مدیون  زیبابب و مقاومت خود میباشد.

ورق های استیل کلا بسته به نیاز مصرف کننده و و موجود در دو نوع شفاف و کدر ساخته میشود.

استنلس استیل یا فولاد های ضد زنگ آلیاژهایی هستند که از آهن درست شده اند که حاوی ۱۱% کروم باشند. فقط انواع معدودی بیش از ۳۵% کروم یا کمتر از ۵۵% آهن میباشد .اکسید کروم که به خاطر وجود اکسیژن روی انها شکل میگیرد در آنها خاصیتی به وجود می آورد و آنها را ضذ زنگ میکند.

Si Mo Nb Cu Ti Se Al Ni ، عناصر مان برده شده عناصری هستند که جهت بهبود خاصیت استیل به آن افزوده میشوند که در آنها میزان درصدی کربن از ۰٫۰۳%تا ۱% متغییر  می باشد.

شرایط متفاوتی وجود دارد که به شما کمک میکند چه نوع استنلس استیلی را برگزینید مثل  پایداری در برابر پوسیدگی،  خاصیت های مکانیکی ،خاصیت های حرارتی، خاصیت های شمیایی، ویژگی های تولیدی ،میزان ارزش محصولات و……. که در این بین  پایداری در برابر پوسیدگی، ویژگی های مکانیکی و خاصیت های حرارتی از همه قابل توجه تر می باشند .

شاخه ۳۰۰ یا استنلس نگیر  (غیرمغناطیسیی یا نگیر) مخلوطی از  نیکل و کروم و آهن با مقدار کربن کمتر از ۰٫۱ درصد. ۳۰۴ معمول ترین گرید استنلس استیل است که نام دیگر آن   18.8 کلاسیک می باشد.

 مدل ۳۱۶ بعد از ۳۰۴ متداول ترین گرید است و در صنایع غذایی و جراحی به کار میرود . آلیاژ مولیبدن که در آن موجود می باشد  مانع از خوردگی می شود و  بخاطر پایداری فراوان  در برابر کلر در مقابل گرید ۳۰۴ در صنعت دریا و آبی هم کاربرد دارد. گرید ۳۲۱ و گرید ۳۰۴ مشابه یکدیگر میباشند .اختلاف آنها در اینست که   آلیاژ ۳۲۱ به خاطد  داشتن  ترکیبات تیتانیوم پایداری زیادی برای  جوشکاری ندارد. این آلیاژها به خاطر شکل گیری فوق العاده ,پایداری در برابر فرسودگی  وجوش پذیری   از پر کاربرد ترین گروه استنلس استیل به حساب می ایند . در حالت  تابیدگی تمام  آنها غیر مغناطیسی می باشد.

سر ی ۴۰۰ یا استیل بگیر(مغناطیسی یا بگیر)آلیاژ کروم و آهن  با کربن کمتر از ۰٫۲ %

۴۰۰  پایدار  در برابر ساییدگی است اما در برابر فرسایش  مقاومتش ناچیز است.

۴۲۰ گرید مه در چنگال و کارد استفاده میشود  می تواند به خوبی پولیش شود .

۴۳۰ گرید در دکوراسیون کاربرد دارد   مثلا در دکور بندی داخلی اتومبیل به کار میرود . بخش عمده  استیلهایی که دارای طرح هستند با گرید ۴۳۰ مغناطیسی می باشد. این گرید به خوبی حتی در دمای کم هم شکل میگیرد و و در برابر فرسایش نیز مقاوم است.

استنلس استیل های مغناطیسی ,مقادیر کربن ناچیزی را شامل میشوند  وکروم (و مولیبدن )به عنوان عناصر سازنده در آنها به کار رفته اند.

این دسته را با گرما هم نمیتوان سخت کرد و همیشه بگیر می باشند

تمام  ورقهای استیل دارای طرح  در دو گرید۴۳۰ بگیر و ۳۰۴  غیر مغناطیسی جهت پوشاندن بدنه , سقف ودر بالا بر در قطر های مختلف  در بعد های گوناگون  و شمال رنگ هایی که متفاوت و دارای تنوع است مثل :آبی -طلایی- نقره ای –دودی  -مسی- مشکی دارای کاربرد بسیار ویژه و زیبا می باشد.

 

فریم طرح اس(S)

یکی از نکات مهم در بحث دکوربندی و زیبایی ساختمان برای هم خرید کنندگان و هم سازندگان ساختمان  تک بودن و منحصر به فرد بودن ویژگی های نامبرده میباشد.  برای مثال اولین چیزی که با آن روبرو میشوند و میتواند نظر ها را به خود جلب کند درب ورودی و یا اصلی ساختمان است که از این حیث بسیار حائز اهمیت می باشد پس داشتن یک درب اصلی برای ورود که زیبا و خاص باشد بسیار به زیبایی و قابل توجه بودن نمای کلی شاختمان به طور زیادی خواهد افزود  . فریمS به طور حتم یکی از بهترین و چشم نواز ترین مدل موجود برای در های برقی از جنس شیشه است . . فریم  Sاگرچه دارای اختلاف اندکی با سایر رقلا در ارزش و قیمت میباشد اما یک برتری ویژه دارد و یک انتخاب عالی برای مصرف کننده به حساب خواهد آمد

 فریم S را میتوانید در انواع مختلف رنگها خریداری کنید  و همچنین میتوانید آنرا  درب های برقی  کشویی (اسلایدینگ) و تلسکوپی نصب کنید .دو نوع موجود در این مدل عباتست از هر دو سطح اس و یا یک سطح اس. ارتفاع بیشینه هم در فریم این مدل از درب های ساخت شیشه به ۳۳۰ سانتی متر میرسد.

 

درب اتوماتیک,درب سکشنال,کرکره برقی,در اتوماتیک