کرکره برقی اتوماتیک

در مقاله های گوناگون در مورد مسائل پیرامون کرکره برقی اتوماتیک و کلیات آن صحبت کردیم . در این مقاله قصد داریم تا با بررسی یکی از تقسیم بندی های رایج کرکره برقی اتوماتیک ، تفاوت میان مدل های مختلف این پدیده را بررسی و مقایسه کنیم .  در تقسیم بندی پیش روی ، کرکره برقی اتوماتیک را به دسته های پارکینگی ( مسکونی ) و تجاری (مغازه ای) تبدیل کرده و ویژگی های هریک را بازگو می کنیم .  کرکره برقی اتوماتیک مغازه ای ، کرکره هایی هستند که نیاز کاسبان و صاحبان مشاغل را از جهت حفظ امنیت ، کارایی و زیبایی تامین می کنند . در موارد بسیاری دیده شده است که این کرکره ، تا حدی در حفظ امنیت و جلوگیری از ورود رطوبت ، برودت ، حرارت ، گرد و غبار و جانوران موذی به محل مورد حفاظت خود خوب و بی نقص کارکرده است که مالکان محل فوق ، نیازی به نصب درب های شیشه ای مرسوم برای مجموعه خود را ندیده  و کرکره برقی اتوماتیک بسان دربی  کارآمد ، وظیفه حراست را انجام می دهد . از مهمترین ویژگی های کرکره برقی اتوماتیک مغازه ای می توان به  ضریب بالای امنیتی ، استفاده آسان ، مقاومت در برابر زنگ زدگی و ضربه ، زیبایی منحصر بفرد به سلیقه کاربر ، مرتفع کردن نیاز به قفل کردن کرکره ، سرعت عمل بالا و جنس ایده آل مواد اولیه آن اشاره کرد .

نمونه بعدی کرکره برقی اتوماتیک ، کرکره های مسکونی ( پارکینگی ) می باشند . این کرکره ها، به دلیل وجود موتور در بالای چارچوب درب ، به مدل رول آپ معروفند ، مدل های رول آپ که با موتور های توبلار سازگارند ، در صورت قطع برق از کار می افتند ، لذا کارشناسان امر ، با تعبیه اهرم دستی ، بر این مشکل فائق آمده و آن را برطرف کرده اند . از سوی دیگر ، با کمک باتری هایی اضطراری که به درخواست کارفرما قابل نصب می باشند ، در صورت قطعی برق نیز امکان حرکت این ابواب میسر می باشد . استفاده از ریموت ، حسگر های حساس به شماره پلاک و استفاده از تلفن همراه نیز از دیگر ویژگی های کرکره برقی اتوماتیک پارکینگ می باشد . علاوه بر مزایای کرکره تجاری ، می توان ویژگی های دیگری نظیر امکان ساخت این درب ها تا طول ۱۰ متر ، قابلیت تعویض پذیری همه یا بخشی از تیغه ها و آلودگی ناچیز صوتی را برشمرد .

 هر ۲ دسته فوق از زیرمجموعه های کرکره برقی اتوماتیک رول آپ (Roll Up) می باشند که ویژگی مشترک آن ها اشغال فضای کم و بواسطه آن امکان نصب در همه جا ، دارای قفل سرخود که بسادگی هک نمی شوند ، سازگاری با کلیه سیستم های امنیتی ( مانند دوربین و سیستم اعلام حریق ) ، ثبات رنگ ، قابل شست و شو ، عمر زیاد ، عدم نیاز به تعویض لوازم جانبی ، تعویض پذیری موتور و تقویت احتمالی آن  و … می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *